Ciało po ciąży – jak zadbać o piękną i zdrową sylwetkę?

0
130

Ciało po ciąży jest tematem tabu, który skrycie czerwieni policzki – dialog jest natychmiast ucinany, a rozmówczynie przerywają potok słów. Dlaczego? To temat kobiecy, bardzo intymny. Niemniej jednak, w dzisiejszym artykule pragniemy uświadomić, iż ciało po ciąży to istotny aspekt dla każdej mamy – chcemy czuć się piękne i zadbane. Dziś obalimy wszystkie mity i podpowiemy, jak zadbać o figurę!

Wygląd zewnętrzny kształci współczesność

Każda współczesna kobieta, zalewana spotami i hasłami reklamowymi, marzy o pięknym ciele bogini. Podziwiając ciało po ciąży znanych artystek i influencerek, pragną osiągnąć takie same efekty. Niemniej jednak za sławną osobą kryje się sztab ludzi – trenerów personalnych, managerów, masażystów i stylistów. I tego faktu świeżo upieczona mama nie jest w stanie spostrzec. Pytaniom – jak ona to zrobiła w tak krótkim czasie? – nie ma końca. Wtedy przychodzi chwila zastanowienia, która następnie przekształca się w zwątpienie, a to tylko krok od depresji poporodowej.

Warto sobie uświadomić, iż ciało po ciąży, czy nawet sam stan błogosławiony wpływa na nasz organizm, który zmienia się bezpowrotnie. Akceptując ten wniosek, jesteś w stanie osiągnąć więcej, niż wtedy, gdy będziesz żyła w obłąkańczym tempie, pragnąc dorównać swoim ulubionym aktorkom i ich pięknym, wysportowanym sylwetkom.

Twórcza moc psychiki

Psychika to istotny aspekt, który wpływa na ciało. Bardzo wiele zależy od tego, jak zachowujesz się przed lustrem – czy podziwiasz się, mówisz, jak fantastyczną masz sylwetkę? Akceptujesz swoje mankamenty, czy jednak obrażasz się, zasłaniając wszystkie możliwe punkty, w których odbije się, chociaż cień ciała? Słaby stan psychiczny i emocjonalny sprawia, iż ciało w Twoich oczach wygląda tak, jak je tworzysz.

Ciało po ciąży – czego możesz się po nim spodziewać?

Piersi to jeden z wielu elementów, w którym zmiany zachodzą już w trakcie ciąży – rosną, wydają się, jakby pęczniały. Tuż po narodzinach dziecka, osiągają imponujące rozmiary – aż do momentu, w którym przestaniesz karmić swojego maluszka piersią. Wtedy tracą jędrność, stają się obwisłe, mniejsze, mało atrakcyjne. Jak temu zaradzić? Sprawczą moc posiada odpowiednio dobrany biustonosz – idealnie sprawdzą się te przeznaczone do karmienia, które można również zostawić na noc. Są zaprojektowane w taki sposób, aby kobietę nic nie uciskało i nie uwierało.

Brzuch wśród wielu świeżo upieczonych mam to najgorszy problem. W trakcie ciąży skóra brzucha silnie się naciąga. Gdy pociecha zostanie wydana na świat, jeszcze przez kilka kolejnych tygodni, brzuch jest duży, obwisły – skóra natomiast pełna rozstępów i szpecących marszczeń. Niemniej jednak nie ma rzeczy niemożliwych – skórę już w ciąży warto delikatnie masować, przy okazji stosując specjalistyczne kremy dopasowane do potrzeb przyszłej mamy. Po ciąży warto skorzystać z bielizny uciskowej, która wpłynie na skórę obkurczająco.

Ciało po ciąży jest w głównej mierze kształtowane przez psychikę. Zdrowe podejście, optymizm, radość z bycia mamą to kobieca siła, która zbawiennie wpłynie na piękną sylwetkę.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge