Angielski dla dzieci – jak uczyć skutecznie

0
10

Mówisz po angielsku? Jeśli tak – z pewnością wiesz, jak często przydaje Ci się ten język. Nie tylko w pracy czy szkole, ale także w codziennym życiu. Jeżeli nie znasz angielskiego – tym bardziej możesz odczuć skutki takiej sytuacji. Choć nie każdy z nas ma uzdolnienia lingwistyczne, to nie warto zniechęcać się do nauki! Jesteśmy pewni, że dobrze poprowadzone lekcje są w stanie sprawić, że nawet osoby, które czują, że w ogóle nie potrafią uczyć się języków obcych, będą w stanie porozumiewać się, choć w podstawowym zakresie.

No właśnie – ale jak wyglądają takie dobre lekcje? Angielski dla dzieci to konieczność! Nie da się ominąć tego punktu edukacji! W zależności od tego, jakiej odpowiedzi udzieliłeś na pytanie zadane na początku tego artykułu, możesz mieć inne powody, aby wysłać swoją pociechę na dodatkowe lekcje angielskiego. 

Angielski dla dzieci, poprowadzony w odpowiedni sposób to pewność, że maluch otworzy się na język, nie będzie się bał, zacznie mówić płynniej, a w przyszłości bez problemu porozumie się z osobami z innych krajów – czy to na uczelni, w pracy czy wycieczce.

Co na plus w przypadku angielskiego dla dzieci? 

Jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę, jeśli zależy nam na wartościowym angielskim dla dzieci. Przede wszystkim liczą się nauczyciele. Muszą mieć doświadczenie w pracy z dziećmi. Uśmiech, pogodne nastawienie oraz cierpliwość to cechy, którymi taka osoba zdecydowanie powinna się odznaczać. Do tego warto upewnić się, że nauczyciel przechodzi regularnie kursy, dokształca się, uczy według nowoczesnych technik i europejskich standardów. Dodatkowym plusem jest sytuacja, w której nauczyciel to native speaker. Native speaker to osoba, która pochodzi z kraju, w którym mówi się w danym języku – w naszym przypadku po angielsku. Native speaker nauczy dziecko poprawnego akcentu, ciekawych zwrotów i naturalnego wypowiadania się. 

Warto także sprawdzić, jak język jest nauczany. Oczywiście w przypadku dzieci – szczególnie tych mniejszych, tradycyjne metody nie wchodzą w grę. Angielski dla dzieci powinien być nauczany przez zabawę, z użyciem gier i różnych ciekawych aktywności. Kolorowanki, śpiewanie piosenek, wierszyki, zgadywanki, wycieczki VR – to wszystko z pewnością spodoba się dziecku! Dzięki temu maluch nie będzie czuł nudy czy stresu. Nauka przyjdzie sama, naturalnie! Tego typu zajęcia proponuje np. Novakid – szkoła angielskiego dla dzieci online, w której uczą doświadczeni native speakerzy. 

Co powinno zapalić nam czerwoną lampkę?

Gdy wysyłamy dziecko na angielski, chcemy, żeby czuło się dobrze i bezpiecznie. Dlatego kilka rzeczy powinno natychmiast zwrócić naszą uwagę. Przede wszystkim – jeśli dziecko nie lubi takich lekcji – porozmawiaj z nim, dlaczego? Być może nauczyciel jest zbyt surowy? Problemem może być stres – wywołany np. częstymi sprawdzianami czy odpytywaniem. 

Małe dzieci nie potrafią skupić się tak jak my, dorośli. Dlatego lekcje nie powinny trwać zbyt długo. Około 20-30 minut to optymalny czas. Kolejną czerwoną lampką jest nuda – jeśli maluch się nudzi, nie za wiele wyniesie z lekcji. Może to oznaczać, że poziom nauki nie jest odpowiednio dobrany. A może nudzą go standardowe, sztampowe przykłady i zadania? O wiele lepiej postawić na lekcje, na których program jest przygotowywany indywidualnie. 

Zanim wybierzesz angielski dla dzieci, warto zapisać się na lekcję próbną. Dobre szkoły proponują tego typu zajęcia, aby zarówno dzieci, jak i rodzicie, mogli zorientować się, czy dana placówka jest dla nich – zanim zapłacą za cały pakiet lekcji.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge