Aloesowy suplement w postaci soku – jak wybrać ten wartościowy?

0
76

Niegdyś używany do balsamowania zwłok i leczenia ran. Dziś wykorzystywany, by wzmacniać odporność, radzić sobie z problemami skórnymi, ale i wspomagać procesy odchudzania. Aloes, bo o nim mowa, to roślina kryjąca bogactwo wartościowych substancji, zawartych w miąższu liści. Z tego względu chętnie wybieramy sok z aloesu, który ma przynieść korzyści naszemu organizmowi. Jak jednak znaleźć naprawdę dobry, płynny suplement?

Lilia pustyni i kwaśna, świetlista substancja

Lilia pustyni to określenie aloesu wywodzące się z Afryki. Z kolei kwaśna, świetlista substancja oznacza właśnie nazwę tego sukulenta, ale używa się jej w kulturze arabskiej. Aloes dziś jest rozpowszechniony na całym świecie, a jako składnik sprawdza się pośród suplementów, kosmetyków, produktów spożywczych i leczniczych. Co sprawia, że tak bardzo zależy nam na znalezieniu soku z aloesu, który będzie odpowiedni pod względem jakości?

Miąższ liści aloesu kryje w sobie aż 99% wody, ale oprócz niej, wymienia się obecność ponad 200 witamin, minerałów i substancji aktywnych. Antyoksydanty i aminokwasy. Takie połączenie składników decyduje o wysokich walorach odżywczych. A przecież soki pozyskiwane z miąższu aloesowych liści, są przy okazji smaczne i chętnie po nie sięgamy. Przykładem może być forever aloes. Jeśli już stawiamy na taką formę suplementacji, zależy nam, by sok faktycznie działał, wspomagał funkcjonowanie organizmu, a nie jedynie smakował. Jak dobrze wybrać?

Kupując sok z aloesu, na to zwróć uwagę!

Decydując się na sok z aloesu, musimy zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim składnika aktywnego – aloeverosy, który odpowiada za jakość soku. Duże znaczenie ma sposób przygotowania takiego płynnego suplementu, w tym metoda obierania liści. Tylko obieranie ręczne jest w stanie zapewnić bardzo precyzyjne oddzielnie miąższu od kolców, w których zawiera się toksyczna aloina. I wreszcie proces produkcji soku, który gwarantuje wartościowość aloesowego napoju, jeśli sok uzyskuje się poprzez bezpośrednie wyciskanie z miąższu liści.

Suplement, który ma działać, nie może zawierać w swoim składzie ogromnych ilości cukru, barwników czy aromatów. Takie dodatki są niepotrzebne, podnoszą kaloryczność napoju, ponadto zdecydowanie osłabiają jego działanie. Zamiast wspomagać organizm, podnosić jego kondycję i dostarczać cennych składników, można co najwyżej zafundować sobie słodki trunek, który z wartościami nie ma zbyt wiele wspólnego.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na oświadczenia żywnościowe i zdrowotne. Jeśli tylko uda się znaleźć aktualne oświadczenia, (co w sieci wcale nie jest takie trudne), wystarczy porównać je z opisem wybranego produktu. Przypisywanie fikcyjnych właściwości, to nie tylko mijanie się z prawdą i łamanie prawa, ale również oszukiwanie klientów.

Mamy już kilka wskazówek, wedle których można dokonać zakupu soku z aloesu. Uwierzmy w jego właściwości, walory odżywcze, ale wybierajmy skrupulatnie, by nie kupować marketingowych obietnic, które nie uzdrowią i nie uleczą.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge