Aloes na rzęsy – naturalnie piękna oprawa oczu

0
2

Oczy są zwierciadłem duszy. Trudno się z tym nie zgodzić. Pięknie podkreślone oczy, z wyrazistymi rzęsami, przyciągają uwagę. Jak jednak uzyskać takie spojrzenie? Aloes na rzęsy to sposób na to, by nie tylko zapewnić sobie naturalnie piękną oprawę oczu, ale i wspomóc wzrost tych włosków. Odżywić je, a nawet przyciemnić – w zależności od zastosowanego produktu. Poznajmy aloesowe sztuczki, a już nigdy więcej nie kupimy gotowej odżywki sklepowej!

Aloes na rzęsy – bogactwo witamin i minerałów

Aloes jest tak naprawdę eliksirem piękna. Z jego kosmetycznych właściwości korzystała Kleopatra, a dziś tę roślinę znajdujemy w składzie kremów, żeli, maseczek, szamponów, odżywek i wielu innych produktów. W miąższu liści aloesu kryje się bogactwo minerałów, witamin i enzymów. To dlatego sukulent ten posiada walory odżywcze, kosmetyczne, ale i lecznicze. My jednak skupimy się na odżywce, którą może być aloes na rzęsy. Nie tej sklepowej, lecz naturalnej, domowej, po której zastosowaniu, efekty można dojrzeć w stosunkowo niedługim czasie.

Dlaczego aloes na rzęsy? Nie tylko ze względu na skład miąższu liści. Tę roślinę możemy bez problemu hodować w domu. Zapominalscy, którzy bezwiednie doprowadzają do uschnięcia wszystkich kwitnących, pięknych roślin, z aloesem sobie poradzą wprost doskonale. Sukulent ten jest w stanie przetrwać długi czas bez wody. Jeśli zapewnimy mu żyzną i przepuszczalną glebę, wystarczy podlewanie raz na jakiś czas i słoneczne miejsce, aby zaoferował mięsiste liście z kolcami, na które tak bardzo czekamy.

Domowa odżywka do rzęs

Chcemy wzmocnić, odżywić, przyciemnić i wydłużyć swoje rzęsy. Nadać oprawie oczu wyrazistego wyglądu, ale nie uśmiecha nam się wydawanie kroci na sklepowe produkty. Swoją drogą, ich skład często pozostawia wiele do życzenia, a my zmagamy się z uczuleniem lub brakiem jakichkolwiek efektów. Aloes na rzęsy to metoda, o którą może pokusić się każda kobieta, bez ryzyka i strachu!

Do wykonania domowej odżywki potrzebny jest jedynie żel aloesowy, który można kupić lub pozyskać z hodowanej na parapecie rośliny. Liść należy przekroić wzdłuż, a jego miąższ (bez skórki i kolców!) zetrzeć na tarce. Jeśli powstała maź jest zbyt gęsta, można dodać odrobinę wody. Tak przygotowaną odżywkę najlepiej nakładać dokładnie wyczyszczoną szczoteczką do rzęs lub eyelinerem – wieczorem pozostawiając na całą noc, a rano zmywając resztki czystą wodą.

Dodaj inne składniki!

Aloes na rzęsy? Mówimy mu tak, ale jeśli chcemy spotęgować efekty odżywcze i uzyskać jeszcze mocniejsze, ładniejsze włoski rosnące przy powiekach, możemy do samodzielnie wykonanej odżywki dodać również inne składniki. Sprawdza się chociażby olej rycynowy, który świetnie przyciemnia rzęsy. Płynna witamina E doda blasku i elastyczności włoskom, ponadto przedłuży trwałość domowego kosmetyku. Olej kokosowy? Będzie doskonałą bazą do przygotowania wieloskładnikowej odżywki, choć można wybrać również inny.

Aloes na rzęsy – to jest to! Wystarczy kilka tygodni, by się przekonać, że taka domowa odżywka jest o wiele tańsza, lepsza i skuteczniejsza niż sklepowe propozycje.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge