Akcesoria grillowe – niezbędnik na imprezę

0
139

Ostatnie podrygi ciepłych dni sprawiają, że próbujemy znaleźć wolną chwilę, by zorganizować imprezę w plenerze. Nie obejdzie się jednak zarówno bez grilla, jak i produktów, które stanowią akcesoria grillowe. To dzięki nim czerpiemy zdecydowanie większą przyjemność z przyrządzania rozmaitych potraw. Poza tym trudna sztuka grillowania staje się łatwiejszą. Z pomocą akcesoriów zwykłą imprezę można uczynić niezapomnianą.

Akcesoria grillowe – jakie wybrać?

Na początek potrzebne nam są podpałki, dzięki którym rozpalenie urządzenia do grillowania potrwa krócej i nie będzie przysparzać problemów. Dostaniemy je w różnych postaciach. Mogą to być kostki rozprowadzane po brykiecie czy też produkty ekologiczne. Ciekawą alternatywą są specjalne kamienie, a mianowicie tak zwana lawa wulkaniczna. Gdy grilla uda się już rozpalić, z pomocą lawy efektywniejsze będzie rozprowadzanie ciepła. Ponadto lawa pochłania nadmiar skapującego tłuszczu.

Akcesoria grillowe, które pozwalają na wygodne przyrządzanie rozmaitych specjałów, to ruszty. Do wyboru są ruszty różnego rodzaju, odmienne pod względem rozmiarów czy też materiałów służących do wykonania. Te najwyższe jakościowo to ruszty żeliwne, które gwarantują długi czas utrzymania ciepła.

Dodatki, których zakup warto rozważyć

Pod uwagę warto wziąć akcesoria grillowe, nie tylko służące do wygodnego przyrządzania specjałów, ale i te, które pomogą utrzymać w czystości grill. Na rynku znajdujemy specjalne szczotki. Do tego środki czystości dostosowane do wymagań urządzeń mających styczność z produktami spożywczymi. Na tyle silnie działające, by uporać się z zaschniętym tłuszczem, pyłem i zabrudzeniami typowymi dla grilla. Szczotki dostosowane są pod względem kształtu. Łatwiej nimi czyścić chociażby ruszt niż z zastosowaniem tradycyjnych gąbek lub ściereczek kuchennych.

Można dokupić pokrowiec na grilla, by uchronić go przed działaniem czynników zewnętrznych, w czasie, gdy nie będzie użytkowany. Dodatkowe akcesoria to oczywiście specjalne szczypce, którymi łatwiej obracać i nakładać gotowe przysmaki. Z kolei do przechowywania węgla drzewnego przyda się kosz.

Producenci podsuwają nam coraz więcej dodatków tego typu. Różniących się kształtami, rozmiarami, a nawet możliwościami zastosowania. Jeśli chętnie i stosunkowo często grillujemy, nawet w chłodniejszej porze roku, to akcesoria grillowe staną się dla nas nie dodatkiem, ale niezbędnym elementem wyposażenia. Dobierzmy je wedle własnych potrzeb i cieszmy się czasem spędzonym przy grillu.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge