Akcesoria do karmienia – niezbędnik niemowlaka

0
158

Przygotowania do powitania nowego członka rodziny idą pełną parą. Czy o wszystkim pomyślałaś? Akcesoria do karmienia są kwestią, często pomijaną na samym początku. Dopiero z czasem pojawia się zagadnienie zakupu elementów, dzięki którym karmienie przebiegnie sprawnie i szybko. Jakie są podstawowe akcesoria do karmienia niemowlaka i na co warto zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Podpowiadamy w artykule!

Podstawowe akcesoria do karmienia dziecka

Pierwszym, najważniejszym i co za tym idzie, również niezbędnym elementem jest butelka do karmienia. Tuż obok plasuje się smoczek dla niemowlęcia i szczotka do mycia wspominanych akcesoriów. Lekarze stwierdzają, iż jest to absolutne minimum. Jako przyszła mama prawdopodobnie planujesz karmić dziecko piersią, niemniej jednak bardzo często bywa tak, iż młoda rodzicielka nie jest w stanie żywić maluszka mlekiem z piersi.

Butelka do karmienia niemowlaka

Jaka powinna być butelka do karmienia niemowlaka? Wielu rodziców nie zaprząta sobie tym głowy, stwierdzając po prostu fakt, że dobrze, aby w ogóle była. To błąd! Podczas wyboru odpowiednich akcesoriów do karmienia, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. W sklepach dla dzieci dostępne są dwa rodzaje butelek. Szersze u wlotu, są bardziej poręczne z tego względu, iż o wiele łatwiej jest wsypać do nich mleko modyfikowane. Drugi rodzaj – butelki samosterylizujące (proste), są zachwalane przez rodziców. Otóż zostały wyposażone w specjalny kapsel, który pozwala na wysterylizowanie butelki i jej pozostałych części tylko przy użyciu kuchenki mikrofalowej.

Ostatnim hitem na dziecięcym rynku gadżetów są butelki z czujnikiem ciepła. Innowacyjne rozwiązanie prezentuje zastosowanie rurki odpowietrzającej, która została ulokowana wewnątrz akcesorium. Kolory rurki określają, czy pokarm jest w odpowiedniej temperaturze.

Istotny fakt, o którym należy pamiętać zawsze, niezależnie od tego, czy kupujesz nowoczesną butelkę, czy tradycyjną, to fakt, iż butelki nie są nieśmiertelne. Dziecko w ciągu dnia może jeść nawet siedem do ośmiu razy – oznacza to, że podstawowe akcesoria do karmienia szybko się zużywają. Jedna butelka wraz ze smoczkiem to zakup na kilka tygodni – oznaką wyeksploatowania może być porysowany plastik. Nie warto zwlekać z zakupem nowej – na uwadze należy mieć zdrowie niemowlęcia.

Smoczek dla maluszka

Podczas wyboru smoczka dla niemowlaka należy kierować się jego wiekiem. Dla najmłodszych maluszków zaleca się smoczki, które oznaczone są symbolem 0 lub 1, czyli smoczki o tzw. wolnym przepływie. Kształt tego akcesorium powinien być zbliżony do formy brodawek. Do butelki do karmienia niemowlaka należy dobrać dwa, a nawet trzy smoczki oraz używać ich naprzemiennie.

Tak, jak w przypadku butelek do karmienia, istnieją dwa rodzaje smoczków – wykonane z kauczuku (brązowe, miękkie) i z silikonu (przezroczyste, twardsze). Na który warto się zdecydować? Logopedzi doradzają, aby postawić na smoczki wykonane z silikonu, ponieważ ssie się je trudniej, a co za tym idzie, wymagają włożenia większego wysiłku od dziecka.

Akcesoria do karmienia niemowlaka są tak różnorodne, iż ciężko zdecydować się na te właściwe. Podczas wyboru kieruj się rozsądkiem, a nie fantastyczną reklamą, która zachęca do zakupu innowacyjnych nowinek.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge